Kauniston maraton 2016: arvontapalkinnot

Kauniston maraton, puolimaraton ja 7 km 8.10.2016
Osallistujien arvontapalkinnot voittivat:
Lahjoittaja Tuote N:o Nimi
Sähkövelho Terassivalaisin, 100€ 434 Levonperä Juha
K-SuperMarket Haapajärvi Lahjakortti 40€ 61 Kivelä Heikki
K-SuperMarket Haapajärvi Lahjakortti 30€ 1 Juntunen Timo
K-SuperMarket Haapajärvi Lahjakortti 30€ 354 Kemiläinen Marja
Kesport, Haapajärvi Hanskat 37 Manninen Teemu
Kesport, Haapajärvi Hanskat 435 Rönkkö Ilpo
Kesport, Haapajärvi Urheilujuomatiiviste ja sukat 212 Autio Keijo
Kesport, Haapajärvi Heijastin 403 Jaakonaho Tuomas
Kesport, Haapajärvi Heijastin 469 Kiljala Oona
Kesport, Haapajärvi Juoksulippis 410 Ahola Tuomas
Kesport, Haapajärvi Rapala Pipo 214 Tölli Veli-Matti
Kesport, Haapajärvi Vyölaukku 102 Vesala Camilla
Kesport, Haapajärvi Heijastinliivi 254 Korhonen Heikki
Haapajärven Lämpö Oy Ulkoilureppu 255 Cederberg Stig
Haapajärven Lämpö Oy Urheilupaita 253 Halko Heikki
Metsästäjän Erikoisliike Olkkonen Lippis 205 Puurunen Jorma
Kengä- ja asusteliike Stiletto Kengänhoitotuotteita 438 Turpeinen Jukka
Haapajärven Lämpö Oy Tuubihuivi 484 Vähäkangas Mervi
EJ -Rengas Haapajärvi GoodYear -rapa hanskalla 406 Ahola Aapo
EJ -Rengas Haapajärvi Autotarvikkeita 357 Levonperä Sirpa
Eduel Oy/PAKK Retkeilijän ruokailusetti 352 Alatarvas Tiina
Eduel Oy/PAKK Retkeilijän ruokailusetti 311 Uusivirta Johanna

Kauniston maratonin, puolimaratonin ja 7 km:n juoksun tulokset

Kauniston maraton, puolimaraton ja 7 km
Kaunisto
Haapajärven Kiilat
8.10.2016

TULOKSET

M Maraton
1. Timo Juntunen Kempele 2.56.46
2. Timo Konttinen Pietarsaari 3.53.35
Marko Palohuhta UllavKi DNF

M40 Maraton
1. Teemu Manninen UK 2.52.27
2. Mika Mörsäri Keminmaa 3.01.19
3. Sami Karvonen Kempele 3.02.55
4. Teuvo Kuusela Kemi 3.07.45
5. Pekka Juntunen Oulu 3.09.28
6. Antti Väisänen Sotkamo 3.27.55
7. Janne Kinnunen SuomRa 3.34.12
8. Antero Kinnunen Tornio 3.58.24
9. Mika Kiljala YlivK 4.17.12
Jani Määttä LimNiittom DNF

M50 Maraton
1. Jukka Kitinprami Kalajoki 3.21.36
2. Jari Hietapelto PyPo 3.21.44
3. Heikki Ojala Haukipudas 3.46.58
4. Lasse Alaluukas Tornio 3.48.10
5. Petri Pohjola Tornio 3.54.58
6. Pekka Murtomäki Lehtimäki 4.05.08
7. Heikki Kivelä KälvTa 4.27.55

M60 Maraton
1. Lauri Mikkonen ONMKY 3.30.41
2. Markku Jylkkä YlivKu 3.39.22
3. Jorma Kinnunen SuomRa 3.41.00
4. Markus Hast Keminmaa 3.48.42
5. Paavo Niskanen Halonhakkaajat 4.01.49
6. Alpo Vornanen KiurU 4.03.57
7. Reima Malinen KuhKi 4.12.05
8. Väinö Lappalainen IisVi 4.33.06

N Maraton
1. Camila Vesala TUS 4.05.13
2. Margit Gergely 4.24.30

N40 Maraton
1. Sari Hellman Oulu 3.50.20
2. Mari Sipola Kemi 4.17.49

N50 Maraton
1. Birgi Putkonen RauhRoRu 4.04.17
2. Maija Hjelmeroos ToholU 4.12.05

M Puolimaraton
1. Konsta Puutio YkspRe 1.17.27
2. Naveen Kohtaniemi YkspRe 1.19.01
3. Jarkko Paukkeri LimNiittom 1.20.16
4. Jarmo Dahlgren KiurU 1.23.06
5. Mikko Peltokangas ToholU 1.24.11
6. Jarmo Kurra Oulu 1.24.29
7. Mikko Ylilauri Kuopio 1.29.26
8. Vli-Matti Tölli Nivala 1.32.45
9. Martti Mäkelä 1.38.13
10. Mika Niiranen Iisalmi 1.39.01
11. Lasse Ylimäki Nivala 1.42.18
12. Keijo Autio Haapajärvi 1.45.06
13. Christoffer Pörn Pietarsaari 1.49.54
14. Jorma Puurunen PudasjU 1.50.34
15. Ville Tuura HaaKi 1.52.51
16. Mikko Rajamäki Raahe 1.56.27
17. Reijo Parkkila Ylivieska 2.13.15
Sakari Kinnunen DNF

M50 Puolimaraton
1. Toivo Pelkonen Joroinen 1.32.47
2. Kari Perkkiö HaapU 1.36.53
3. Heikki Korhonen Ylivieska 1.48.24
4. Jukka Hautaniemi LeJy 1.50.32
5. Stig Cederberg Pedersöre 1.52.13
6. Pekka Saaranen Reisjärvi 1.53.01
7. Heikki Halko YlivK 2.06.48
7. Tarmo Möykkymäki YlivKu 2.06.48

N Puolimaraton
1. Marika Ahola ToholU 1.30.16
2. Eija Hartikainen MikkK-V 1.32.06
3. Niina Jämsen Kajaani 1.32.57
4. Karoliina Kellola RaaVe 1.38.44
5. Johanna Uusivirta Nis 1.44.04
6. Päivi Harmaala HimU 1.53.03
7. Anne Koponen Haapajärvi 1.53.16
8. Niina Rajamäki Raahe 1.55.00
9. Tiia Jämsen MuurMu 1.58.36
10. Sari Vähäsarja Kokkola 2.04.24
11. Sanna Nousiainen Pielavesi 2.08.48
12. Aila Kainulainen Oulu 2.47.07
Johanna Ala-Pöntiö KälvTa DNS

N50 Puolimaraton
1. Marja Kemiläinen KiurU 1.37.56
2. Elli Översti KalaJ 1.43.11
3. Sirpa Levonperä TholU 1.54.23
4. Ritva Aho Haapajärvi 1.55.30
5. Erja Hangasmaa YlivK 1.58.49
6. Päivi Heinonen HaapKi 2.04.47
7. Monica Cederberg IKFalken 2.06.54
8. Maarit Laurila Kannus 2.17.24
9. Tiina Alatarvas Oulu 2.26.31

M 7 km
1. Tuomas Ahola UllKi 23.16
2. Ravinder Kohtaniemi YkspRe 25.37
3. Janne Huhtala YkspRe 26.10
4. Markus Mattola PitipTu 26.17
5. Juho Salmela HaapKi 26.55
6. Janne Uusitalo PihtT 27.14
7. Jussi Raappana HaaKi 29.17
8. Aleksi Huhtala Haapajärvi 31.11
9. Tuomas Jaakonaho HaaKi 31.18
10. Panu Huhtala Haapajärvi 34.34
11. Aapo Ahola Toholampi 36.24

M50 7 km
1. Ilpo Rönkkö MäntyV 27.20
2. Pekka Kivijärvi Piipola 28.36
3. Pauli Martikainen Haapavesi 29.00
4. Kari Partanen MäntylVe 29.13
5. Martti Ahistus NivU 29.25
6. Juha Levonperä TU 29.36
7. Jukka Turpeinen 30.33
8. Mikko levo SieSi 33.25
9. Seppo Kamsula LakKi 33.41
10. Keijo Kähärä Pihtipudas 34.02

N 7 km
1. Purity Jepchirchir SiikalU 26.35
2. Aino-Maria Jääskeläinen Haapajärvi 29.20
3. Heta Jauhiainen Oulu 29.50
4. Oona Kiljala YlivK 30.29
5. Veera Vähäkangas 30.42
6. Mari Seppälä HaaKi 31.52
7. Tiina Männikkö 32.06
8. Eeva Lätti Kokkola 34.49
9. Meiju Männikkö 34.53
10. Jennina Salmela HaapKi 37.01
Leena Löytynoja DNS

N50 7 km
1. Mervi Vähäkangas 31.54
2. Anne Tohola MeKe 35.32
3. Leena Savukoski YlivK 37.40
4. Heli Salo Kalajoki 42.20