Haagan Kylä-Cup tulokset

18.1.2017 Kylä-Cup Haaga

tulokset

Pojat 6v.           220m

  1. Luka Törmänen 1,05
  2. Luukas Tiitto 1,37
  3. Iivari Murto 1,55
  4. Miro Kananen 2,02
  5. Pauli Kokkoniemi 3,10

Tytöt 6v.              220m

  1. Veera Olkkonen 1,43
  2. Venla Koskela 2,19
  3. Iida Harmaala 2,24
  4. Fiia Jaakonaho 3,12

Pojat 8v.              1 km

  1. Paavo Kokkoniemi 4,49
  2. Aatu Honkala 6,30
  3. Atso Jaakonaho 7,02
  4. Aapo Ahola 7,30
  5. Arttu Lauriala 7,55
  6. Petja Kananen 8,03

Tytöt 8v.              1km

  1. Iisa Savelainen 5,33
  2. Sandra Tiitto 6,11
  3. Siiri Finnilä 6,49
  4. Neea Murto 7,30

Pojat 10v.            1,1km

  1. Jani Tytärniemi 4,35
  2. Ilmari Kokkoniemi 4,57
  3. Eetu Ahola 5,19
  4. Severi Leipälä 6,16
  5. Eevert Kumpulainen 6,17
  6. Aatu Jaakonaho 6,20
  7. Joonatan Lappalainen 6,28

 

Tytöt 10 v.           1,1km

  1. Veera Leskelä 4,37
  2. Vilma Olkkonen 5,19
  3. Iiris Savelainen 5,25
  4. Anni Laurila 6,56

 

Pojat 12v             3,3km

  1. Eetu Honkala 14,37

Tytöt 12v.            3,3 km

  1. Emilia Lappalainen 16,06

Pojat 16v.            3,3km

  1. Jussi Raappana 11,30

Tytöt 16v.            3,3km

  1. Jennina Salmela 13,00

MYL                       3,3km

  1. Aleksi Salmela 10,10

Koposperän Kylä-Cup tulokset

11.1.2017 Koposperän Kylä-cup tulokset

Tytöt 6 v. 0.3km
1.Perkkiö Kiia 2.13
2.Olkkonen Veera 2.35
Pojat 6 v. 0.3km
1.Holmström Veikko 1.49
2.Törmänen Luka 2.11
3.Kananen Miro 2.34
3.Tiitto Luukas 2.34
5.Kokkoniemi Pauli 7.52
Tytöt 8 v. 0,5km
1.Savelainen Iisa 4.11
2.Holmström Sanni 4.38
3.Leipälä Selina 4.47
4.Finnilä Siiri 5.09
5.Murto Neea 5.20
6.Tiitto Sandra 6.01
Pojat 8 v. 0.5km
1.Kokkoniemi Paavo 3.42
2.Olkkonen Valtteri 4.30
3.Kananen Petja 4.37
4.Honkala Aatu 5.54
5.Ahola Aapo 6.05
Tytöt 10v 1.2 km
1.Leskelä Veera 5.36
2.Savelainen Iiris 5.38
3.Olkkonen Vilma 6.05
Pojat 10v. 1.2km
1.Kokkoniemi Ilmari 5.20
2.Ahola Eetu 5.43
3.Kumpulainen Eevert 6.43
4.Leipälä Severi 7.02
5.Jaakonaho Aatu 7.17
Tytöt 12v. 1.7 km
1.Lappalainen Emilia 7.35
Pojat 12v. 1.7km
1.Leskelä Valtteri 5.45
2.Honkala Eetu 6.55

Tytöt 16v. 3.2km
1.Salmela Jenniina 12.10
Pojat 16v. 3.2km
1.Raappana Jussi 11.10
MYL 3.2km
1.Salmela Aleksi 9.26

Kaikkiaan 32 hiihtäjää.

Kylä-cup ohjelma 2017

Kylä-cup ohjelma 2017

 

11.1.               P                   Koposperä / Somero

 18.1.             P                   Haaga

 25.1.             V                   Kuusaa / Somero

1.2.                                       Lasten lumipäivät Somerossa klo 18-20.

 8.2.               V                   Hippo-hiihdot / Somero

 15.2.             P                   Leijona-hiihdot / Somero

 22.2.             V                   Kaupungin mestaruus hiihdot / Somero

 15.3              V                   Kuona

 22.3.             P                   Nordea / Kumiseva, Pitkäkangas

  

Pakkasraja -15 º ja varapäivä on seuraava perjantai.

 

Ilmoittautumisohjeet kisoihin Maaselkä lehden ”Kiilat toimii” palstalla.

Ilmoittakaa hiihtäjän nimi ja syntymävuosi.

 

Sarjat:

2011–2012        6v.

2009-2010         8v.

2007-2008         10v.

2005-2006         12v.

2003-2004         14v.

2001-2002         16v.

2000 à             yleiset