Kauniston maratonin arvontapalkinnot 2017

Kauniston maraton, puolimaraton ja 7 km 30.9.2017
Osallistujien arvontapalkinnot voittivat:
Lahjoittaja Tuote N:o Nimi
Kulta & Kello Kärkkäinen Kello 432 Tuomas Jaakonaho
Haapajärven Lämpö Oy Olkalaukku 401 Janne Uusitalo
K-SuperMarket Haapajärvi Fiskars pata 305 Mervi Niiranen
Veikon Kone Apple laukku 431 Aimo Tuoriniemi
Halpa-Halli Karhu terapialauta 101 Anni Angeria
Metsästäjän Erikoisliike Olkkonen Juoksijan otsalampu 96 Olavi Kuja-Lipasti
Halpa-Halli Sekundaattori 466 Iiris Savelainen
EJ -Rengas Haapajärvi Auton puhdistussetti 205 Antti Haaraoja
EJ -Rengas Haapajärvi Auton puhdistussetti 435 Risto Jääskeläinen
EJ -Rengas Haapajärvi Auton puhdistussetti 67 Vesa Järvenpää
Kesport, Haapajärvi Adidas -juoksupipo 256 Tarmo Möykkymäki
Kesport, Haapajärvi Dexal -juoma 303 Miia Moilanen
Kesport, Haapajärvi Dexal -juoma 406 Touko Kauppinen
Kesport, Haapajärvi Bauer -juomapullo 36 Janne Kinnunen
Kesport, Haapajärvi Bauer -juomapullo 204 Andrew Pattison
Haapajärven yläaste Reppu ja juomapullo 307 Erja Ypyä
Haapajärven yläaste Reppu ja juomapullo 203 Tuomas Kukkola
Veikon Kone Keittokello 252 Timo Kolkkava
Haapajärven Lämpö Oy Pipo 407 Tero Löf
Haapajärven Lämpö Oy Pipo 461 Purity Jepchirchir
Haapajärven Lämpö Oy Pipo 351 Päivi Heinonen
Haapajärven Lämpö Oy Lippalakki 352 Elli Översti
Haapajärven Lämpö Oy Lippalakki 92 Heikki Kivelä
Haapajärven Lämpö Oy Lippalakki 405 Eetu Honkala
Veikon Kone Puhelimen kuoret 66 Taisto Latvalehto
Veikon Kone Puhelimen kuoret 151 Liisa Kemppainen
Veikon Kone Karaoke DVD 99 Seppo Laitinen

Kauniston maraton 2017 tulokset

Kauniston maraton, puolimaraton ja 7 km
Kaunisto
Haapajärven Kiilat
30.9.2017

TULOKSET

M Maraton
1. Timo Konttinen Pietarsaari 3.32.44
2. Timo Komulainen SukevKi 4.03.26
3. Ville Tuura HaapKi 4.18.37

M40 Maraton
1. Janne Kinnunen SuomRa 3.27.19
2. Jarkko Maksniemi KAUS 3.29.28
3. Jouni Leppälä Kokkola 3.34.30
4. Markku Järvi Boliden 3.36.18
5. Antti Väisänen Sotkamo 3.44.21
6. Tapani Schöning 4.25.03

M50 Maraton
1. Taisto Latvalehto LimNiittom 3.19.59
2. Jukka Kitinprami Vihanti 3.20.09
3. Jari Hietapelto PyPo 3.22.08
4. Kai Sorjonen Kalajoki 3.25.42
5. Heikki Ojala Haukipudas 3.58.21
6. Timo Marjomäki Kauhajoki 4.04.14
7. Vesa Järvenpää Isojoki 4.14.07
Vesa Savolainen Haukipudas DNF

M60 Maraton
1. Seppo Laitinen Lapua 3.23.15
2. Jorma Kinnunen SuomRa 3.29.28
3. Olavi Kuja-Lipasti Ilmajoki 3.33.08
4. Alpo Vornanen Iisalmi 3.54.40
4. Seppo Komulainen Sukeva 3.54.40
6. Olavi Vähämäki Laihia 4.08.20
7. Heikki Kivelä KäTa100MC 4.22.44
8. Väinö Lappalainen IisVi 4.42.00
8. Antero Holma AlahKi 4.42.00

N Maraton
1. Anni Angeria IisVi 3.14.30

N50 Maraton
1. Liisa Kemppainen Oulu 3.32.30
2. Riitta Korhonen KarttU 4.17.56

M Puolimaraton
1. Naveen Kohtaniemi YkspRe 1.21.17
2. Pasi Mäkelä NorthTrRu 1.22.38
3. Andrew Pattison Oulu 1.34.21
4. Simo Kulju Toholampi 1.34.30
5. Tuomo Kukkola Nivala 1.45.05
6. Mika Kiljala Ylivieska 1.52.23
7. Arto Hyytiäinen Äänekoski 1.54.57
8. Jukka Kiiskilä 1.56.34
9. Markku Tiikkainen Kärsämäki 1.59.39
10. Antti Haaraoja Oulainen 2.00.41

M50 Puolimaraton
1. Jukka Kohtaniemi YkspRe 1.27.49
2. Timo Kolkkava Vaajakoski 1.33.58
3. Jorma Kyllönen KuhKi 1.37.18
4. Kari Perkkiö HaU 1.39.44
5. Heikki Korhonen Ylivieska 1.53.25
6. Risto Huikari Viitasaari 2.03.15
7. Tarmo Möykkymäki YlivKu 2.04.52
7. Heikki Halko YlivKu 2.04.52
9. Mauno Marjomäki Kurikka 4.12.24

N Puolimaraton
1. Karoliina Kellola RaahVe 1.32.20
2. Päivi Lumijärvi LNM 1.36.50
3. Marianne Kauppinen ReisjPi 1.45.26
4. Miia Moilanen NorthTrRu 1.46.57
5. Anne Koponen Haapajärvi 1.53.05
6. Sanna Hyytiäinen Lohja 1.55.15
7. Mervi Niiranen Iisalmi 1.56.48
8. Sari Vähäsarja Kokkola 2.04.19
9. Erja Ypyä Nivala 2.24.01

N50 Puolimaraton
1. Elli Översti KaJu 1.41.32
2. Eeva Romppainen SuomRa 1.43.52
3. Sirpa Levonperä Tohu 1.57.15
4. Päivi Heinonen HaapKi 2.06.26

M 7 km
1. Tuomas Ahola UllKi 23.26
2. Markus Mattola PihtipTu 26.14
3. Janne Uusitalo PihtipTu 26.30
4. Aleksi Salmela KuKa 27.15
5. Touko Kauppinen ReisjPi 28.36
6. Eetu Honkala HaapKi 28.55
7. Tero Löf Kaju 31.16
8. Tuomas Jaakonaho HaapKi 32.21
9. Vesa-Matti Lumimetsä Haapki 39.41
10. Viki Kiviranta Haapajärvi 1.00.53

M50 7 km
1. Ismo Parkkonen Haapajärvi 28.12
2. Risto Jääskeläinen Haapajärvi 31.25
3. Aimo Tuoriniemi Pyhäjärvi 33.16
4. Lars Sandström Kronoby 37.13

N 7 km
1. Purity Jepchirchir SiikalU 26.34
2. Henna Junnila 29.09
3. Ninni Löf Kaju 30.15
4. Oona Kiljala YlivKu 31.44
5. Iiris Savelainen HaapKi 44.50
5. Virpi Leskelä-Savolainen HaapKi 44.50

N50 7 km
1. Anne Tohola Meke 36,49