Lähtölistat

 


PÄIVITETYT LÄHTÖLISTAT

KP-CUP LÄHTÖLISTAT ON KORJATTU TÄMÄN HETKISEN  CUP-TILANTEEN MUKAISEKSI

KP-cup ja PM 28.1.2017 Haapajärvi              L Ä H T Ö L I S T A    26.1.2017
Haapajärven Kiilat                             ——————-        18:17

Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

Miehet 10 vuotta 2 km V
=======================

11.01.00  M10       40416133     3  Eetu Ahola                  Haapajärven Kiilat
11.01.30  M10       40415086     4  Atte Huhtanen           Ylivieskan Kuula
11.02.00  M10       40093768     5  Akseli Huusko           Vetelin Urheilijat
11.02.30  M10       40274967     6  Santeri Kallio             Kokkolan Veikot
11.03.00  M10       40363709     7  Riko-Matti Jylhä      Halsuan Toivo
11.03.30  M10       40371720     8  Elmeri Hietala           KaustPohj-Veik
11.04.00  M10       40063569     9  Ville Laukkanen       Pyhäjärven Pohti
11.04.30  M10       40415365    10  Ilmari Kokkoniemi  Haapajärven Kiilat
11.05.00  M10       40224471    11  Jani Tytärniemi       Reisjärven Pilke
11.05.30  M10       40239606    12  Max Rokala              Halsuan Toivo
11.06.00  M10       40356811    13  Pyry Huhtakangas  KaustPohj-Veik
11.06.30  M10       40238396    14  Aatu Paaso               Sievin Sisu
11.07.00  M10       40235617    15  Teemu Simoinen      Halsuan Toivo

Naiset 10 vuotta 2 km V
=======================

11.08.00  N10                              17  Kerttu Känsälä           KaustPohj-Veikot                                                                   11.08.30  N10       40224487    18  Laura Eerikäinen       Reisjärven Pilke
11.09.00  N10       40169968    19  Vilma Olkkonen          Haapajärven Kiilat
11.09.30  N10       40460147    20  Laura Aho                   Reisjärven Pilke
11.10.00  N10       40358270    21  Iiris Savelainen          Haapajärven Kiilat
11.10.30  N10       40401426    22  Alma Syrjä                  KinnKinuskTeam
11.11.00  N10       40250264    23  Klaara Kivistö            Kalajoen Junkkarit
11.11.30  N10       40284642    24  Lotta Oja                    Kalajoen Junkkarit
11.12.00  N10       40412279    25  Anna Heikkilä            Lohtajan Veikot
11.12.30  N10       40290605    26  Jutta Mattila            Himangan Urheilijat
11.13.00  N10       40402141    27  Veera Leskelä           Haapajärven Kiilat
11.13.30  N10       40353887    28  Lotta Järvinen          Kokkolan Veikot

Miehet 12 vuotta 3 km V
=======================

11.15.00  M12       32429675    31  Santtu Aho                    KaustPohj-Veik
11.15.30  M12       40346880    32  Rasmus Huhtamäki    PietHiihtäjät
11.16.00  M12       40219493    33  Oliver Dalhem             Kokkolan Veikot
11.16.30  M12       40306045    34  Veikka Virkkala          Sievin Sisu
11.17.00  M12       40460404    35  Eetu Honkala             Haapajärven Kiilat
11.17.30  M12       40351491    36  Matias Mutka              Kannuksen Ura
11.18.00  M12       40068637    37  Eeli Hautamäki          Kokkolan Veikot
11.18.30  M12       40206803    38  Oscar Rahja               Kalajoen Junkkarit
11.19.00  M12       40215551    39  Tatu Syrjä                  KinnKinuskTeam
11.19.30  M12       40220555    40  Kalle Himanka          Kalajoen Junkkarit
11.20.00  M12       40081164    41  Anton Hannula          Alavieskan Viri
11.20.30  M12       40079951    42  Kaapo Paaso              Sievin Sisu
11.21.00  M12       40214606    43  Valtteri Leskelä        Haapajärven Kiilat

Naiset 12 vuotta 3 km V
=======================

11.22.30  N12       40289785    46  Emma Mäkinen             Nivalan Urheilijat
11.23.00  N12       40400506    47  Jasmiina Huuskonen   Reisjärven Pilke
11.23.30  N12       40351985    48  Emilia Lappalainen      Haapajärven Kiilat
11.24.00  N12       40345839    49  Erica Rokala                 Halsuan Toivo
11.24.30  N12       40352826    50  Oosa Paavola               Kannuksen Ura
11.25.00  N12       40208488    51  Eveliina Keltamäki      Kokkolan Veikot
11.25.30  N12       40180395    52  Aada Kivistö                Kalajoen Junkkarit
11.26.00  N12       40240635    53  Meea Haikara            Reisjärven Pilke
11.26.30  N12       40220386    54  Anni Peltoniemi         Kokkolan Veikot
11.27.00  N12       40238589    55  Sara Kukkola              Sievin Sisu
11.27.30  N12       40123869    56  Sanni Vuollet              Kalajoen Junkkarit
11.28.00  N12       40065894    57  Miina Koivisto           Sievin Sisu
11.28.30  N12       40146879    58  Assi Hakala                Himangan Urheilijat

**********************

KP-cup ja PM 28.1.2017 Haapajärvi              L Ä H T Ö L I S T A    26.1.2017
Haapajärven Kiilat                             ——————-        18:17

Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.29.00  N12       34469808    59  Jenna Rautiala          Pyhäjärven Pohti
11.29.30  N12       40088747    60  Inka Lakanen            Perhon Kiri
11.30.00  N12       40218192    61  Alissa Oja                   Himangan Urheilijat
11.30.30  N12       40158667    62  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke

Miehet 13 vuotta 3 km V
=======================

11.32.00  M13       40276679    65  Tatu Junno                Ylivieskan Kuula
11.32.30  M13       40276165    66  Antti Huttunen          Alavieskan Viri
11.33.00  M13       40151789    67  Eemeli Katajalaakso  Kannuksen Ura
11.33.30  M13       40276163    68  Niko Säily                   Alavieskan Viri
11.34.00  M13       40217251    69  Lenni Ylikotila           Kannuksen Ura
11.34.30  M13       40147708    70  Rasmus Remesaho    ToholUrh
11.35.00  M13       40142542    71  Atte Taipale               Vetelin Urheilijat
11.35.30  M13       40066222    72  Jirka Oja                   Kalajoen Junkkarit

Naiset 13 vuotta 3 km V
=======================

11.37.00  N13       40020171    75  Sofia Serafiina Huusko  Vetelin Urheilijat
11.37.30  N13       40224946    76  Terhi Junno                   Ylivieskan Kuula
11.38.00  N13       40352806    77  Anni Niku                       Nivalan Urheilijat
11.38.30  N13       40149342    78  Reija-Elina Jylhä           Halsuan Toivo
11.39.00  N13       40234785    79  Eveliina Koistinen        Pyhäjärven Pohti
11.39.30  N13       40246471    80  Sanni Vanha-Aho         Pyhäjärven Pohti
11.40.00  N13       40127945    81  Jenni Jaatinen              Kalajoen Junkkarit
11.40.30  N13       40077744    82  Enni-Sofia Saari           Ylivieskan Kuula
11.41.00  N13       40056094    83  Iida Rautio                   Nivalan Urheilijat

Miehet 14 vuotta 5 km V
=======================

11.42.30  M14       40352782    86  Markus Hernesmaa     Kannuksen Ura
11.43.00  M14       34591899    87  Oskari Nissilä                Kälviän Tarmo
11.43.30  M14       34583470    88  Olli Hautamäki             Kokkolan Veikot
11.44.00  M14       40063544    89  Antti Laukkanen         Pyhäjärven Pohti
11.44.30  M14       40072587    90  Tatu Venetjoki             Himangan Urheilijat
11.45.00  M14       40147290    91  Jani Simoinen               Halsuan Toivo
11.45.30  M14       34465226    92  Jarkko Reijonen           Ylivieskan Kuula
11.46.00  M14       34483606    93  Roni Kinnunen             KinnKinuskTeam

Naiset 14 vuotta 3 km V
=======================

11.47.30  N14       40080644    96  Liina Viitasaari          Kokkolan Veikot
11.48.00  N14       40093862    97  Ella Virkkala              Sievin Sisu
11.48.30  N14       34398953    98  Salla Suni                    Nivalan Urheilijat
11.49.00  N14       33648206    99  Ada Haapakangas     Pyhäjärven Pohti
11.49.30  N14       40167944   100  Sofia Jääskeläinen    Pyhäjärven Pohti
11.50.00  N14       40136152   101  Viivi Syrjä                  KinnKinuskTeam
11.50.30  N14       40046195   102  Friida Kivistö           Kalajoen Junkkarit
11.51.00  N14       40218506   103  Jenni Kukkola          Sievin Sisu
11.51.30  N14       34562336   104  Iida Vuollet               Kalajoen Junkkarit
11.52.00  N14       34562381   105  Alisa Vuollet             Kalajoen Junkkarit
11.52.30  N14       40072770   106  Iida Haukilahti         Vetelin Urheilijat
11.53.00  N14       40157456   107  Veera Anttila            Perhon Kiri
11.53.30  N14       33683630   108  Oona Kiljala              Ylivieskan Kuula
11.54.00  N14       34551127   109  Iina Koskela              Perhon Kiri

**********************

KP-cup ja PM 28.1.2017 Haapajärvi              L Ä H T Ö L I S T A    26.1.2017
Haapajärven Kiilat                             ——————-        18:17

Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

Miehet 15 vuotta 5 km V
=======================

11.55.30  M15       34071584   112  Tuukka Suni               Nivalan Urheilijat
11.56.00  M15       33886974   113  Santeri Mäkelä           Himangan Urheilijat
11.56.30  M15       40057624   114  Miro Piippolainen      PietHiihtäjät
11.57.00  M15       32914371   115  Jalmari Höglund         KaustPohj-Veik
11.57.30  M15       33887012   116  Tuukka Marjala         Himangan Urheilijat
11.58.00  M15       40346381   117  Roope Etelämäki       ToholUrh
11.58.30  M15       40228862   118  Jussi-Matti Rahja     Kalajoen Junkkarit
11.59.00  M15       34578896   119  Jussi Raappana         Haapajärven Kiilat
11.59.30  M15       33885247   120  Onni Mäkelä              Vetelin Urheilijat
12.00.00  M15       33638892   121  Samppo Kumpumäki   Pyhäjärven Pohti
12.00.30  M15       40144882   122  Miro Jylkkä              Ylivieskan Kuula
12.01.00  M15       33777452   123  Jaakko Mattila          Himangan Urheilijat

Miehet 16 vuotta 8 km V
=======================

12.02.30  M16       32332801   126  Jere Heinonen            Pyhäjärven Pohti
12.03.00  M16       40020269   127  Ville Vesaluoma         Sievin Sisu
12.03.30  M16       32867321   128  Mitri Lerssi                 Vetelin Urheilijat
12.04.00  M16       40087802   129  Roope-Eemeli Huttunen   Pyhäjärven Pohti
12.04.30  M16       31034867   130  Eetu Lakanen            Perhon Kiri
12.05.00  M16       33885221   131  Aapo Taipale              Vetelin Urheilijat
12.05.30  M16       40018920   132  Leevi Virkkala           Sievin Sisu
12.06.00  M16       40157808   133  Severi Honkonen      Perhon Kiri

Naiset 15 vuotta 5 km V
=======================

12.07.30  N15       33880103   136  Jennina Salmela        Haapajärven Kiilat
12.08.00  N15       40147301   137  Essi Tyynelä              Vetelin Urheilijat
12.08.30  N15       40119415   138  Aada Peltola               Himangan Urheilijat
12.09.00  N15       33881186   139  Enni Katajalaakso     Kannuksen Ura
12.09.30  N15       34405147   140  Sanni Haikara           Nivalan Urheilijat
12.10.00  N15       40224945   141  Emma Junno            Ylivieskan Kuula
12.10.30  N15       33889942   142  Anni Mäkinen           Himangan Urheilijat
12.11.00  N15       40093417   143  Tuuli Järviluoma      Nivalan Urheilijat
12.11.30  N15       40068415   144  Nita Paaso                 Nivalan Urheilijat

Naiset 16 vuotta 5 km V
=======================

12.13.00  N16       33888066   147  Laura Keskitalo        Haapajärven Kiilat
12.13.30  N16       33831275   148  Hanna Alahäivälä      Haapajärven Kiilat
12.14.00  N16       34489024   149  Eerika Konu              Kokkolan Veikot

 

Naiset 18 vuotta 5 km V
=======================

12.25.30  N18       32736355   152  Susanna Juhola          Kalajoen Junkkarit
12.26.00  N18       32070655   153  Loviisa Kalliokoski    Perhon Kiri
12.26.30  N18       32950872   154  Mari Seppälä              Haapajärven Kiilat
12.27.00  N18       31859084   155  Rita Kinnunen            Reisjärven Pilke
12.27.30  N18       32794180   156  Ella Himanka              Kalajoen Junkkarit

**********************

KP-cup ja PM 28.1.2017 Haapajärvi              L Ä H T Ö L I S T A    25.1.2017
Haapajärven Kiilat                             ——————-        23:55

Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

Naiset 20 vuotta 5 km V
=======================

12.29.00  N20       30866298   159  Emilia Pulkkinen        Haapajärven Kiilat

Naiset 5 km V
=============

12.30.30  NYL       27439793   162  Tiia Huuskonen            Pyhäjärven Pohti
12.31.00  NYL       26763923   163  Henna Rautiainen        Himangan Urheilijat
12.31.30  NYL       29067011   164  Johanna Niskakoski     Reisjärven Pilke
12.32.00  NYL       27529357   165  Elina Mäkitalo              Himangan Urheilijat

Miehet 50 vuotta 5 km V
=======================

12.33.30  M50       40387513   168  Ari Puranen             PietHiihtäjät
12.34.00  M50       25540105   169  Jari Sikkilä              Sievin Sisu
12.34.30  M50       21289321   170  Erkki Ahtiainen       Kokkolan Veikot

Miehet 55 vuotta 5 km V
=======================

12.36.00  M55       40465611   173  Hannu Yrttikoski      Perhon Kiri
12.36.30  M55       27545263   174  Heikki Roimas           Kälviän Tarmo
12.37.00  M55       27468023   175  Kari Kinnunen           Pyhäjärven Pohti

Miehet 60 vuotta 5 km V
=======================

12.38.30  M60       27451548   178  Markku Isokoski       Ylivieskan Kuula
12.39.00  M60       27479847   179  Arto Koivuaho           Haapajärven Kiilat
12.39.30  M60       40154940   180  Pauli Martikainen    HaapUrh

Miehet 65 vuotta 5 km V
=======================

12.41.00  M65       31283278   183  Juhani Jämsä            ToholUrh

Miehet 70 vuotta 5 km V
=======================

12.42.30  M70       27479630   186  Pentti Kouvalainen      Pyhäjärven Pohti
12.43.00  M70       27480551   187  Timo Kalliokoski          Sievin Sisu
12.43.30  M70       27127555   188  Jussi Viitasaari             Himangan Urheilijat

Miehet 18 vuotta 10 km V
========================

12.45.00  M18       32365344   191  Kristian Hakala          Himangan Urheilijat
12.45.30  M18       40281053   192  Roni Etelämäki          ToholUrh
12.46.00  M18       33926465   193  Werneri Pudas           Alavieskan Viri
12.46.30  M18       31826376   194  Tuure Pesola              Pyhäjärven Pohti
12.47.00  M18       33014843   195  Aleksi Salmela           Haapajärven Kiilat
12.47.30  M18       30921230   196  Tuomas Törnvall      Kalajoen Junkkarit
12.48.00  M18       40135613   197  Aleksi Huhtakangas      Alavieskan Viri
12.48.30  M18       34520475   198  Ravinder Kohtaniemi   Ykspihlajan Reima
12.49.00  M18       30780989   199  Eelis Valikainen        Kalajoen Junkkarit
12.49.30  M18       32670699   200  Saku Hautalahti        Nivalan Urheilijat

**********************

KP-cup ja PM 28.1.2017 Haapajärvi              L Ä H T Ö L I S T A    25.1.2017
Haapajärven Kiilat                             ——————-        23:55

Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

Miehet 40 vuotta 10 km V
========================

12.51.00  M40       27536146   203  Hannu Paaso            Sievin Sisu
12.51.30  M40       40468467   204  Marko Laine            Haapajärven Kiilat
12.52.00  M40       27473623   205  Jari Kalliokoski        Vetelin Urheilijat
12.52.30  M40       40207081   206  Tero Kokkoniemi    Haapajärven Kiilat
12.53.00  M40       40462682   207  Jarkko Huttunen     Pyhäjärven Pohti

Miehet 45 vuotta 10 km V
========================

12.54.30  M45       28400750   210  Simo Törnvall           Kalajoen Junkkarit
12.55.00  M45       40210545   211  Keijo Piippolainen     PietHiihtäjät
12.55.30  M45       23386549   212  Kuisma Taipale         Vetelin Urheilijat

Miehet 20 vuotta 15 km V
========================

12.57.00  M20       31458977   215  Elias Valikainen           Kalajoen Junkkarit
12.57.30  M20       31374721   216  Konsta Puutio              Kokkolan Veikot
12.58.00  M20       34520488   217  Naveen Kohtaniemi       Ykspihlajan Reima
12.58.30  M20       40337141   218  Veikka Heinonen         Kokkolan Veikot
12.59.00  M20       30050842   219  Markus Hakala           Himangan Urheilijat
12.59.30  M20       32071405   220  Tomi Sipilä                  Alavieskan Viri
13.00.00  M20       30737563   221  Tero Pesonen             Pyhäjärven Pohti
13.00.30  M20       30117109   222  Juho Salmela              Haapajärven Kiilat
13.01.00  M20       30856101   223  Juho Lakanen            Perhon Kiri

Miehet 35 vuotta 15 km V
========================

13.02.30  M35       40171165   226  Petteri Arovainio           Haapajärven Kiilat
13.03.00  M35       40352784   227  Veli-Pekka Korpela      Kannuksen Ura
13.03.30  M35       26146838   228  Janne Huhtakangas      KaustPohj-Veik
13.04.00  M35       24852195   229  Jussi Mökkönen            Sievin Sisu

Miehet 15 km V
==============

13.05.30  MYL       22053530   232  Tuomas Koivisto         Pyhäjärven Pohti
13.06.00  MYL       28897282   233  Joona Joensuu             Haapajärven Kiilat
13.06.30  MYL       29508897   234  Iiro-Mikko Harju        Pyhäjärven Pohti
13.07.00  MYL       24191843   235  Matti Keskitalo            Haapajärven Kiilat
13.07.30  MYL       26265418   236  Jouni Komu                  Pyhäjärven Pohti
13.08.00  MYL       27469213   237  Anssi Koirikivi             Haapajärven Kiilat
13.08.30  MYL       22106911   238  Heikki Korpela            Pyhäjärven Pohti
13.09.00  MYL       23546347   239  Risto Uusivirta           Haapajärven Kiilat
13.09.30  MYL       26135580   240  Jaakko Halonen         Pyhäjärven Pohti

**********************

KILPAILUOHJEET KESKI-POHJANMAAN KP-CUP JA PM KILPAILUIHIN 28.1.2017

Autojen pysäköinti Autot pysäköidään Someron majan pysäköintialueella (opastus).

Kilpailukanslia on Someron majan yläkerran aulassa. Kilpailunumerot luovutetaan yksitellen, varmistakaa että osallistumismaksu on maksettu!

Ilmoitustaulut ovat Kilpailukeskuksessa sekä majan sisällä.

Lähtölistat, latukartta, rataprofiili ja kilpailuohjeet on nähtävinä ilmoitustauluilla. Kilpailut järjestetään uusituilla latureiteillä.

Kilpailunumerot palautetaan maalissa olevaan laatikkoon. Kadonneesta numerosta veloitetaan 50€.

Pukeutumis- ja peseytymistilat  sijaitsevat Someron majan pohjoispäässä (merkitty ulko-oviin).

Suksien testaus tapahtuu latukarttaan merkityllä alueella (HUOM! ei lähtö- ja maalialueella).

Verryttelyn voi tehdä kilpailuladuilla siten, ettei kilpailijoita häiritä. Verryttely kilpailun aikana lähtö- ja maalialueella sekä kilpailukeskukseen laskevassa vauhdikkaassa mäessä on kielletty. Kilpailuladut niiltä osin suljetaan klo 10.50. Maastossa voi verrytellä kilpailun aikana. Reitillä ei ole latua kuin jyrkimmissä laskuissa.

Suksia ei merkitä!

Kilpailuladut
•    Hiihdetään  2, 3  ja 5 km reittejä
•    uudelle kierrokselle käännytään maalisuoran päästä
•    latujen risteyksissä on opasteet
•    hiihtäjä itse vastaa siitä että hiihtää oikeaa reittiä
•    hiihtotapa on vapaa.
•    Ladulla valvonta (valvotaan mm estäminen)

Sarjat ja matkat

Pm-normaalimatkat
MYL V 15 km, NYL V 5 km, M18 V 10 km, N18 V 5 km, M20 V 15 km, N20 V 5 km, M35 V 15 km, N35 V 5 km, M40 V 10 km, N40 V 5 km, M45 V 10 km, M50 V 5 km, N50 V 5 km, M55 V 5 km, M60 V 5 km, N60 V 5 km, M65 V 5 km, M70 V 5 km

KP-cup
N10 2km, N12 3km, N13 3km, N14 3km, N15 5km, N16 5km
M10 2km, M12 3km, M13 3km, M14 5km, M15 5km, M16 8km (5+3)

Aikataulu
09.00       Kilpailukanslia avataan
10.15        Joukkueen johtajien kokous
10.30       Tuomarineuvoston kokous
11.00       Kilpailut alkavat

Kilpailuorganisaatio

Kilpailun johtaja        Tapani Keskitalo    040 5700 019
TD                                     Esko Valikainen KJ    0400 907 335
Apulais TD                    Marita Seppälä HK     040 760 4899
Kuuluttaja                     Timo Seppälä
Sihteeri                          Seija Koirikivi
Ajanotto                         Erkki Koskela
Stadionpäällikkö       Teuvo Olkkonen/
Lähtö/ maali                Vesa Leskelä
Ratamestari / valvonta    Jorma Koirikivi    0400 367 082
Paikoitus/ Opastus/järj    Jukka Raappana
Kioski/kahvila       Anna-Liisa Pennanen
Ensiapu                    Leena Alahäivälä    0400 208 8147

Ensiapupäivystys
EA päivystys on stadionalueella puh 0400 208 814, yleinen hätänumero 112.

Palkintojenjako
Palkinnot jaetaan kahdessa erässä, n klo 12.45 sarjat alle 16 v. Muiden sarjojen palkinnot jaetaan kilpailujen päätyttyä n klo 14.15. Palkintojen jako tapahtuu Someron majan alakerrassa. Alle 12v sarjoissa palkitaan kaikki osallistujat. Muiden sarjojen palkittavien määrä on nähtävänä ilmoitustaululla, niistä ilmoitetaan myös kenttäkuulutuksella.

Kahvio
Kahvio on Someron majan salissa ja makkaranmyynti stadionalueella toiminnassa kilpailujen ajan.

WC:t
WC:t sijaitsevat Someron majan alakerrassa sekä pukutiloissa.

Latujen ylitys
Latujen ylitys stadionalueella on sallittu vain kilpailukeskuksen eteläpäässä ja maalisuoran päässä.

Muuta!

Tervetuloa XX Mika-Myllylän kansallisiin 26.2.2017 Someron hiihtokeskukseen uudelleen!

Haagan Kylä-Cup tulokset

18.1.2017 Kylä-Cup Haaga

tulokset

Pojat 6v.           220m

  1. Luka Törmänen 1,05
  2. Luukas Tiitto 1,37
  3. Iivari Murto 1,55
  4. Miro Kananen 2,02
  5. Pauli Kokkoniemi 3,10

Tytöt 6v.              220m

  1. Veera Olkkonen 1,43
  2. Venla Koskela 2,19
  3. Iida Harmaala 2,24
  4. Fiia Jaakonaho 3,12

Pojat 8v.              1 km

  1. Paavo Kokkoniemi 4,49
  2. Aatu Honkala 6,30
  3. Atso Jaakonaho 7,02
  4. Aapo Ahola 7,30
  5. Arttu Lauriala 7,55
  6. Petja Kananen 8,03

Tytöt 8v.              1km

  1. Iisa Savelainen 5,33
  2. Sandra Tiitto 6,11
  3. Siiri Finnilä 6,49
  4. Neea Murto 7,30

Pojat 10v.            1,1km

  1. Jani Tytärniemi 4,35
  2. Ilmari Kokkoniemi 4,57
  3. Eetu Ahola 5,19
  4. Severi Leipälä 6,16
  5. Eevert Kumpulainen 6,17
  6. Aatu Jaakonaho 6,20
  7. Joonatan Lappalainen 6,28

 

Tytöt 10 v.           1,1km

  1. Veera Leskelä 4,37
  2. Vilma Olkkonen 5,19
  3. Iiris Savelainen 5,25
  4. Anni Laurila 6,56

 

Pojat 12v             3,3km

  1. Eetu Honkala 14,37

Tytöt 12v.            3,3 km

  1. Emilia Lappalainen 16,06

Pojat 16v.            3,3km

  1. Jussi Raappana 11,30

Tytöt 16v.            3,3km

  1. Jennina Salmela 13,00

MYL                       3,3km

  1. Aleksi Salmela 10,10

Koposperän Kylä-Cup tulokset

11.1.2017 Koposperän Kylä-cup tulokset

Tytöt 6 v. 0.3km
1.Perkkiö Kiia 2.13
2.Olkkonen Veera 2.35
Pojat 6 v. 0.3km
1.Holmström Veikko 1.49
2.Törmänen Luka 2.11
3.Kananen Miro 2.34
3.Tiitto Luukas 2.34
5.Kokkoniemi Pauli 7.52
Tytöt 8 v. 0,5km
1.Savelainen Iisa 4.11
2.Holmström Sanni 4.38
3.Leipälä Selina 4.47
4.Finnilä Siiri 5.09
5.Murto Neea 5.20
6.Tiitto Sandra 6.01
Pojat 8 v. 0.5km
1.Kokkoniemi Paavo 3.42
2.Olkkonen Valtteri 4.30
3.Kananen Petja 4.37
4.Honkala Aatu 5.54
5.Ahola Aapo 6.05
Tytöt 10v 1.2 km
1.Leskelä Veera 5.36
2.Savelainen Iiris 5.38
3.Olkkonen Vilma 6.05
Pojat 10v. 1.2km
1.Kokkoniemi Ilmari 5.20
2.Ahola Eetu 5.43
3.Kumpulainen Eevert 6.43
4.Leipälä Severi 7.02
5.Jaakonaho Aatu 7.17
Tytöt 12v. 1.7 km
1.Lappalainen Emilia 7.35
Pojat 12v. 1.7km
1.Leskelä Valtteri 5.45
2.Honkala Eetu 6.55

Tytöt 16v. 3.2km
1.Salmela Jenniina 12.10
Pojat 16v. 3.2km
1.Raappana Jussi 11.10
MYL 3.2km
1.Salmela Aleksi 9.26

Kaikkiaan 32 hiihtäjää.