XX Mika Myllylän hiihdot 26.2.2017

T U L O K S E T

© Haapajärven Kiilat ; 31.11.Puuttuvat

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; N18; N20; NYL; N40
; M60; M16; M18; M40; M50; M20; MYL

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Leo Rautio               Nivalan Urheilijat            4.16,9
  2. Leo Kalapudas            Oulaisten Huima               4.38,3       0.21,4
  3. Paavo Kokkoniemi         Haapajärven Kiilat            4.53,9       0.37,0
  4. Erkka-Voitto Heinonen    Keuruun Kisailijat            4.58,2       0.41,3
  5. Arttu Huhtanen           Ylivieskan Kuula              6.18,0       2.01,1

Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Venja Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura      4.01,4
  2. Iisa Savelainen          Haapajärven Kiilat            5.14,1       1.12,7
  3. Martta Pekkala           Haapaveden Urheilijat         5.34,9       1.33,5

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Kalle Tossavainen        Ski Jyväskylä                 6.24,2
  2. Joel Mäki                Kiuruveden Urheilijat         6.50,0       0.25,8
  3. Teemu Simoinen           Halsuan Toivo                 6.55,8       0.31,6
  4. Jani Tytärniemi          Reisjärven Pilke              7.08,7       0.44,5
  5. Ville Laukkanen          Pyhäjärven Pohti              7.35,3       1.11,1
  6. Ilmari Kokkoniemi        Haapajärven Kiilat            7.52,6       1.28,4
  7. Jaakko Jussila           Honkajoen Seudun Urheilija    8.15,3       1.51,1
  8. Aleksi Jalasaho          Äänekosken Huima              8.15,9       1.51,7
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Max Rokala               Halsuan Toivo                 7.10,1       0.45,9
 
 Poisjääneet   2
  -  20.  40416133  Eetu Ahola               Haapajärven Kiilat
  -  22.  40415086  Atte Huhtanen            Ylivieskan Kuula

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Veera Leskelä            Haapajärven Kiilat            7.30,1
  2. Jutta Mattila            Himangan Urheilijat           7.34,3       0.04,2
  3. Alva Svenlin             If Åsarna                     8.02,1       0.32,0
  4. Vilja Pekkala            Haapaveden Urheilijat         8.03,0       0.32,9
  5. Iiris Savelainen         Haapajärven Kiilat            8.06,3       0.36,2
  6. Laura Aho                Reisjärven Pilke              8.09,5       0.39,4
  7. Alma Syrjä               Kinnulan Kinuski Team         8.19,0       0.48,9
  8. Vilma Olkkonen           Haapajärven Kiilat            8.22,2       0.52,1
  9. Laura Eerikäinen         Reisjärven Pilke             10.30,0       2.59,9

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Valtteri Leskelä         Haapajärven Kiilat           10.34,6
  2. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat           10.59,3       0.24,7
  3. Tatu Syrjä               Kinnulan Kinuski Team        11.18,4       0.43,8
  4. Teemu Honkanen           Oulun Hiihtoseura            11.26,5       0.51,9
  5. Eetu Honkala             Haapajärven Kiilat           12.10,6       1.36,0
  6. Paavo Niemelä            Iin Hiihtoseura              12.19,0       1.44,4
  7. Ville Nieminen           Haapaveden Urheilijat        15.31,8       4.57,2
 
 Poisjääneet   1
  -  39.  40065140  Viljo Mäkikangas         Oulaisten Huima

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Alissa Oja               Himangan Urheilijat          10.41,2
  2. Jenna Rautiala           Pyhäjärven Pohti             11.04,4       0.23,2
  3. Inka Lakanen             Perhon Kiri                  11.08,9       0.27,7
  4. Ranja Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura     11.13,8       0.32,6
  5. Ellinor Halonen          Närpes Kraft Skidförening    11.52,8       1.11,6
  6. Sara Kukkola             Sievin Sisu                  12.36,6       1.55,4
  7. Jasmiina Huuskonen       Reisjärven Pilke             13.36,4       2.55,2
  8. Erica Rokala             Halsuan Toivo                13.49,6       3.08,4

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Veera Anttila            Perhon Kiri                  10.17,1
  2. Oona Kiljala             Ylivieskan Kuula             10.18,7       0.01,6
  3. Jenni Kukkola            Sievin Sisu                  10.30,0       0.12,9
  4. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat           10.33,5       0.16,4
  5. Jaira Pennanen           Siilinjärven Hiihtoseura     10.48,7       0.31,6
  6. Anniina Ström            Ski Jyväskylä                11.15,9       0.58,8
  7. Viivi Syrjä              Kinnulan Kinuski Team        11.23,5       1.06,4
  8. Siiri Tossavainen        Ski Jyväskylä                11.24,4       1.07,3
  9. Enni-Sofia Saari         Ylivieskan Kuula             11.37,6       1.20,5
 10. Veera Vähäkangas         Ylivieskan Kuula             11.43,5       1.26,4
 11. Iida Rautio              Nivalan Urheilijat           12.19,9       2.02,8
 12. Ronja Pöyhönen           Kuhmo-Ski                    12.22,5       2.05,4
 13. Anni Niku                Nivalan Urheilijat           12.48,1       2.31,0
 
 Poisjääneet   3
  -  66.  40224946  Terhi Junno              Ylivieskan Kuula
  -  67.  34535091  Iiris Mäkikangas         Oulaisten Huima
  -  71.  40093862  Ella Virkkala            Sievin Sisu

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Eemil Juntunen           Iisalmen Visa                15.28,9
  2. Jarkko Reijonen          Ylivieskan Kuula             16.59,4       1.30,5
  3. Aleksi Huttunen          Iisalmen Visa                17.07,2       1.38,3
  4. Jani Simoinen            Halsuan Toivo                18.05,6       2.36,7
  5. Markus Hernesmaa         Kannuksen Ura                20.48,7       5.19,8
  6. Tatu Junno               Ylivieskan Kuula             21.33,6       6.04,7

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Sanni Kuusisto           Laihian Luja                 16.11,9
  2. Hanna Alahäivälä         Haapajärven Kiilat           17.07,3       0.55,4
  3. Laura Keskitalo          Haapajärven Kiilat           17.19,0       1.07,1
  4. Marjaana Jussila         Jämin Jänne                  17.47,7       1.35,8
  5. Josephine Sundqvist      IF Femman                    18.46,2       2.34,3
  6. Emilia Komulainen        Iisalmen Visa                19.26,4       3.14,5
  7. Fanni Lindvall           Noormarkun Nopsa             19.36,9       3.25,0
  8. Essi Tyynelä             Vetelin Urheilijat           19.56,2       3.44,3
 
 Poisjääneet   2
  -  87.  33880103  Jennina Salmela          Haapajärven Kiilat
  -  90.  40224945  Emma Junno               Ylivieskan Kuula

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Anita Korva              Kainuun Hiihtoseura          14.33,6
  2. Josefiina Böök           Karihaaran Visa              14.39,8       0.06,2
  3. Tiia Olkkonen            Haapajärven Kiilat           15.50,6       1.17,0
  4. Jemina Böök              Karihaaran Visa              16.11,1       1.37,5
  5. Amanda Strandvall        IF Minken                    16.23,3       1.49,7
  6. Sonja Katajamäki         IF Minken                    16.27,5       1.53,9
  7. Anni-Sofia Ankkuri       Seinäjoen Hiihtoseura        16.34,3       2.00,7
  8. Minerva Karppanen        Kiteen Urheilijat            16.45,1       2.11,5
  9. Linnea Halonen           Närpes Kraft Skidförening    16.49,6       2.16,0
 10. Saana Vuolle             Seinäjoen Hiihtoseura        17.02,7       2.29,1
 11. Elin Björk               IK Falken                    17.33,8       3.00,2
 12. Mari Seppälä             Haapajärven Kiilat           17.49,0       3.15,4
 13. Antonia Svenlin          If Åsarna                    18.16,9       3.43,3
 
 Poisjääneet   3
  -  99.  34169496  Jenni Kortelainen        Leppävirran Viri
  - 104.  33681360  Hanna Ray                IK Falken
  - 111.  31478863  Laura Tukia              Joutsenon Kullervo

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pilke             15.10,8
  2. Emelie Svenlin           If Åsarna                    15.41,3       0.30,5
  3. Elina Hämäläinen         Kymin Koskenpojat            16.52,9       1.42,1
  4. Emilia Pulkkinen         Haapajärven Kiilat           17.18,0       2.07,2
  5. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Pohti             17.31,0       2.20,2
 
 Poisjääneet   2
  - 116.  32690462  Elina Läspä              Nivalan Urheilijat
  - 117.  30051922  Sofia Pitkänen           Kymin Koskenpojat

Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Anna-Kaisa Saari         Ylivieskan Kuula             14.30,8
  2. Hennariikka Rahkola      Jämin Jänne                  14.34,8       0.04,0
  3. Eevakaisa Loukusa        Siilinjärven Hiihtoseura     15.04,4       0.33,6
  4. Erika Jänkä              Hämeenlinnan Hiihtoseura     15.25,8       0.55,0
  5. Sara Ray                 IK Falken                    16.11,7       1.40,9
  6. Anni Huuha               Oulaisten Huima              16.35,4       2.04,6
  7. Senni Vuolle             Seinäjoen Hiihtoseura        16.48,5       2.17,7
  8. Johanna Niskakoski       Reisjärven Pilke             16.53,2       2.22,4
  9. Jonna Säisä              Vieremän Koitto              17.41,4       3.10,6
 
 Keskeyttäneet   1
  - 127.  27536078  Saana Peltola            Siilinjärven Hiihtoseura
 Poisjääneet   2
  - 123.  26763923  Henna Rautiainen         Himangan Urheilijat
  - 129.  31994198  Jennifer Antell          IF Femman

Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km V (3+2km)

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Jaana Niemelä            Iin Hiihtoseura              14.19,6
  2. Terhi Mäki               Kiuruveden Urheilijat        15.20,8       1.01,2
  3. Marjo Ena                IK Falken                    15.53,8       1.34,2

Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V (3+2km)

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Jukka Suomela            Kiuruveden Teräs             24.16,7
 
 Poisjääneet   1
  - 142.  27479847  Arto Koivuaho            Haapajärven Kiilat

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Leevi Virkkala           Sievin Sisu                  22.33,5
  2. Jaakko Mattila           Himangan Urheilijat          22.44,6       0.11,1
  3. Atte Huttunen            Iisalmen Visa                23.03,2       0.29,7
  4. Aapo Taipale             Vetelin Urheilijat           23.15,9       0.42,4
  5. Roope-Eemeli Huttunen    Pyhäjärven Pohti             23.46,2       1.12,7
  6. Samppo Kumpumäki         Pyhäjärven Pohti             23.51,0       1.17,5
  7. Eetu Lakanen             Perhon Kiri                  23.58,5       1.25,0
  8. Onni Mäkelä              Vetelin Urheilijat           24.13,6       1.40,1
  9. Otto Niittykoski         Vähänkyrön Viesti            24.17,7       1.44,2
 10. Lauri Ström              Ski Jyväskylä                25.46,1       3.12,6
 11. Jussi Raappana           Haapajärven Kiilat           26.20,5       3.47,0
 
 Keskeyttäneet   1
  - 153.  40157808  Severi Honkonen          Perhon Kiri
 Poisjääneet   2
  - 148.  32332801  Jere Heinonen            Pyhäjärven Pohti
  - 158.  40144882  Miro Jylkkä              Ylivieskan Kuula

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Onni Rantahalvari        One Way Pro Team             26.54,8
  2. Tomi Santasalo           Jämin Jänne                  27.21,0       0.26,2
  3. Tuure Pesola             Pyhäjärven Pohti             28.10,4       1.15,6
  4. Arttu Lukkari            Sotkamon Jymy                28.27,2       1.32,4
  5. Joni Rauhansalo          Valkeakosken Haka            28.41,1       1.46,3
  6. Jussi Jussila            Jämin Jänne                  28.50,6       1.55,8
  7. Jere Ena                 IK Falken                    29.07,3       2.12,5
  8. Visa Joenperä            Kankaantaan Kisa             29.10,1       2.15,3
  9. Viljami Vuorre           Oulun Hiihtoseura            29.11,9       2.17,1
 10. Aleksi Huhtakangas       Alavieskan Viri              30.30,3       3.35,5
 11. Saku Hautalahti          Nivalan Urheilijat           31.01,9       4.07,1
 12. Aleksi Salmela           Haapajärven Kiilat           31.44,8       4.50,0
 13. Tuomas Törnvall          Kalajoen Junkkarit           31.47,1       4.52,3
 14. Frans Lindvall           Noormarkun Nopsa             32.00,4       5.05,6
 
 Poisjääneet   5
  - 162.  30357930  Santeri Yli-Karjanmaa    Ilmajoen Kisailijat
  - 164.  29693074  Esa-Pekka Mustola        Ylivieskan Kuula
  - 168.  34520475  Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan Reima
  - 176.  32844085  Juuso Mattila            Himangan Urheilijat
  - 180.  32962653  Leo Rantahalvari         One Way Pro Team

Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Kuisma Taipale           Vetelin Urheilijat           27.13,7
  2. Jari Kuhno               Saarijärven Pullistus        27.39,1       0.25,4
  3. Hannu Niemelä            Iin Hiihtoseura              29.43,4       2.29,7
  4. Tero Kokkoniemi          Haapajärven Kiilat           32.58,1       5.44,4
  5. Marko Laine              Haapajärven Kiilat           33.05,6       5.51,9
 
 Poisjääneet   1
  - 187.  40096134  Kimmo Latvamäki          If Åsarna

Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 10 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat           29.58,3
  2. Tage Ray                 IK Falken                    30.35,3       0.37,0
  3. Veli Lehtomäki           Kiuruveden Teräs             38.27,4       8.29,1
 
 Poisjääneet   2
  - 193.  40345385  Ari Niittymäki           Skiteam 105
  - 195.  27498080  Seppo Laukkanen          Iisalmen Visa

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 15 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Juuso Tossavainen        Kuusamon Erä-Veikot          40.02,6
  2. Remi Lindholm            IF Minken                    40.20,8       0.18,2
  3. Niko Husu                One Way Pro Team             40.35,3       0.32,7
  4. Joona Mäkelä             Vetelin Urheilijat           40.47,2       0.44,6
  5. Elmeri Toivanen          Kouvolan Hiihtoseura         41.17,6       1.15,0
  6. Roope Haapakangas        Pyhäjärven Pohti             41.51,3       1.48,7
  7. Benjamin Sundqvist       IF Minken                    42.58,2       2.55,6
  8. Juho Lakanen             Perhon Kiri                  43.09,0       3.06,4
  9. Kevin Sandell            IK Falken                    44.05,5       4.02,9
 10. Naveen Kohtaniemi        Ykspihlajan Reima            46.57,9       6.55,3
 
 Keskeyttäneet   1
  - 206.  30158647  Matias Lantta            Mikkelin Hiihtäjät
 Poisjääneet   4
  - 198.  30737563  Tero Pesonen             Pyhäjärven Pohti
  - 202.  30117109  Juho Salmela             Haapajärven Kiilat
  - 205.  28518325  Kasper Lönnbäck          IF Minken
  - 210.  27507654  Lauri Mannila            Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

 
Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero
 
  1. Risto Uusivirta          Haapajärven Kiilat           37.21,8
  2. Anssi Koirikivi          Haapajärven Kiilat           37.40,0       0.18,2
  3. Markus Vuorela           Jämin Jänne                  38.16,7       0.54,9
  4. Waltteri Vinkanharju     Vantaan Hiihtoseura          38.49,4       1.27,6
  5. Joni Mäki                Pyhäjärven Pohti             39.17,7       1.55,9
  6. Ville Maunuksela         Espoon Hiihtoseura           39.53,9       2.32,1
  7. Niko Koskela             Ilmajoen Kisailijat          39.58,1       2.36,3
  8. Lauri Gummerus           Nivalan Urheilijat           40.19,7       2.57,9
  9. Eerik Puranen            Saarijärven Pullistus        41.49,9       4.28,1
 10. Jouni Komu               Pyhäjärven Pohti             42.19,8       4.58,0
 11. Matti Keskitalo          Haapajärven Kiilat           42.50,4       5.28,6
 12. Johan Ahlvik             IK Falken                    45.16,5       7.54,7
 
 Keskeyttäneet   1
  - 217.  21410598  Robin Eriksson           IF Minken
 Poisjääneet   3
  - 215.  27598553  Sören Östman             IK Falken
  - 220.  27353277  Viljam Knif              If Åsarna
  - 224.  27499432  Sami Lähdemäki           Saarijärven Pullistus

Sarjaluettelo